Тема дослідної роботи

Загальна тема: «Оригінальні досліди, які підтверджують закони Ньютона або прилади, які яскраво ілюструють їх застосування».

Досліди не повинні бути прямим повторенням відомих, прилади необхідно виробити власноруч з підручних матеріалів, супроводити їх грамотними, лаконічними, точними поясненнями.

Орієнтовна дата — 15 травня.

Тема дослідної роботи

Загальна тема: «Як живеш, зелений мій світ?»

Сформулювати екологічні проблеми певного виду рослин у вашій місцевості (місті, селі, районі тощо) та запропонувати шляхи їх вирішення. Якщо є практичні здобутки по озелененню, догляду за ділянками, дослідження екологічних умов та пропозиції їх поліпшення, обов’язково розповісти про методи та результати своєї роботи. Рекомендується навести методи та результати досліджень щодо екологічного впливу на рослинний світ вашої місцевості.

Орієнтовна дата — 14 травня.

Тема дослідної роботи

Цього року пропонуються 2 загальних теми.

            1. Навести результати ВЛАСНИХ спостережень обраних вами об’єктів зоряного неба, описати, проаналізувати їх, зробивши необхідні висновки, якщо можна проілюструвати фотознімками.

            2. Продовження завдання минулого року. Сформулювати завдання для дослідження за космічними знімками (бажано власними, але можна з Інтернету) і навести його розв’язання. Необхідно самостійно сформулювати оригінальну задачу, використовуючи космічні знімки, і навести розв’язання цієї задачі. Приклади таких задач дивіться в рубриці «Архів проектного конкурсу в номінації «Астроном» на сайті конкурсу http://man-junior.org.ua/.

Орієнтовна дата — 16 травня.

Тема дослідної роботи

Загальна тема: «Історичне підґрунтя творчості Т.Г. Шевченка»

Для аналізу історичного підґрунтя потрібно обрати окремий твір Т.Г. Шевченка або уривок з його творів, співставити події, описані поетом та порівняти їх з історичними фактами, пов’язаних з цими подіями і навести їх власну оцінку.

Орієнтовна дата — 13 травня.