Завдання та вірні відповіді тестового етапу Технік 2022-2023 дивіться в Інформаційно-методичному посібнику 2022-23…
Відмінними вважаються результати учнів, які набрали від 105,25 до 150 балів, добрими – результати учнів, які набрали від 65,25 до 105 балів.
…
У цьому році конкурс цілком переведено на електронну форму проведення. Тому правила проведення дещо змінилися.
Виконання тестових завдань відбувається за допомогою комп’ютерної програми, при цьому для кожного учасника формується індивідуальний файл із завданнями. Якщо під час виконання завдань відбувся збій у мережі Інтернет, кожний учасник має продовжувати виконувати завдання з того моменту, як відбулося переривання, при цьому час виконання продовжується з моменту зникнення зв’язку.
Перевірка виконання тестових завдань здійснюється за допомогою комп’ютерної програми. Час виконання завдань – 75 хв.
Максимальна кількість балів, яку можна отримати при виконанні завдань тестового етапу, становить 150.
Тематика завдань цього року продиктована воєнними часами. Тому пропонуємо підготуватись з урахуванням певними особливостей.
- Завдання, які оцінюються в 3 бали, для всіх вікових груп учасників передбачають знання значень скорочень (абревіатур)
- Завдання, які оцінюються в 4 бали, для всіх вікових груп учасників передбачають певні знання з історії розвитку вітчизняного ракетобудування та літакобудування. Тобто корисним буде ознайомитися з історією «Південмашу», вивчити імена творців перших ракет та назв цих ракет. У завданнях є питання щодо інших підприємств Укроборонпрому,
- Завдання, які оцінюються в 5 балів, у основному стосуються різних видів дронів, які використовуються Збройними силами України. Наприкінці за традицією пропонуються логічні та абстрактні задачі.
Сподіваємося, що кожний з учасників конкурсу добре підготувався до нього, тому буде самостійно і вдумливо виконувати завдання. Бажаємо Вам, юні друзі, успіхів і сподіваємося, що Ви станете завзятими дослідниками і поповните ряди Малої академії наук України. А вчителям бажаємо активно долучатися до участі в наших конкурсах і використовувати наші завдання в позашкільних заходах (вікторинах, брейн-рингах, КВК тощо)…
Завдання конкурса ТЮ2020-21 5-7
Завдання конкурса ТЮ2020-21 8-9
Завдання конкурса ТЮ2020-21 10-11
______________________________________________________________________
Відмінними вважаються результати учнів, які набрали від 90.25 до 150 балів, добрими – результати учнів, які набрали від 60.25 до 90 балів.
…
Завдання конкурса ТЮ2019-20 5-7
Завдання конкурса ТЮ2019-20 8-9
Завдання конкурса ТЮ2019-20 10-11
______________________________________________________________________
Відмінними вважаються результати учнів, які набрали від 90.25 до 150 балів, добрими – результати учнів, які набрали від 60.25 до 90 балів.
…
Публікуємо методичні рекомендації для підготовки до конкурсу “МАН-Юніор Ерудит” за номінацією Техніка ЗАВАНТАЖИТИ ТУТ…
Завдання конкурса ТЮ2018-19 5-7 У
Завдання конкурса ТЮ2018-19 8-9 У
Завдання конкурса ТЮ2018-19 10-11 У
______________________________________________________________________
Відмінними вважаються результати учнів, які набрали від 80.25 до 150 балів, добрими – результати учнів, які набрали від 50.25 до 80 балів.
…
Публікуємо методичні рекомендації для підготовки до конкурсу “МАН-Юніор Ерудит” за номінацією Техніка ЗАВАНТАЖИТИ ТУТ…
Завдання конкурса ТЮ5-7 2017
Завдання конкурса ТЮ 8-9 2017
Завдання конкурса ТЮ 10-11 2017
_______________________________________________________________
Пропонуємо певні рекомендації для підготовки до проведення конкурсу «МАН-Юніор Ерудит» для кожної з номінацій.
До загальних порад відносимо проведення позакласних заходів на вказану тематику у вигляді учнівських конференцій, у формі відомих інтелектуальних змагань (Брейн-рингів, вікторин, «Що? Де? Коли?).
Особливо рекомендуємо при підготовці проводити інтерактивний конкурс «Ти-мені, я-тобі», який спрямований на активізацію пізнавальної діяльності учнів, а також розвиває в них вміння самостійно формулювати цікаві питання, а також давати докладні відповіді на них, вміння аналізувати отримані відповіді і викладати це в короткій рецензії на відповідь.
Конкурс «Ти-мені, я-тобі» передбачає:
- підготовку питань однією команди учнів для іншої за загальною темою конкурсу «МАН-Юніор»;
- організацію змагань у вигляді почергового проголошення запитань учнями кожної з команд: один з учнів запитує, учні команди-суперника мають 1 хвилину на обговорення, після чого формулюють відповідь;
- після отримання відповіді учень, який задав питання, рецензує отриману відповідь: доповнює її або, якщо відповідь неправильна, надає правильну;
- журі з учнів-старшокласників (або вчитель) оцінює зміст питань, якість відповідей та короткі рецензії на відповідь, які надає команда, що підготувала конкретне питання.
Дивіться більш докладні рекомендації щодо змісту завдань та літературних джерел, які використовувались при складанні завдань.
Рекомендації для номінації “ІСТОРІЯ” СКАЧАТИ ТУТ
Рекомендації для номінації “ЕКОЛОГІЯ” СКАЧАТИ ТУТ
Рекомендації для номінації “АСТРОНОМІЯ” СКАЧАТИ ТУТ
Рекомендації для номінації “ТЕХНІКА” СКАЧАТИ ТУТ…
Виявлена технічна помилка у завданнях для 5-7 класів в номінації “Техніка”: в питанні №15 співпадають варіанти відповідей Б і В. При перевірці завдань ця помилка буде врахована.…
У завданнях для 8-9 класів виявлена технічна помилка. У розділі “Завдання на 3 бали” помилково надруковані ДВА завдання під №2.
Для виправлення помилки потрібно ЗАЛИШИТИ завдання №2 “Падіння при різній погоді” і ВИКРЕСЛИТИ завдання №2 “Супутник виходить на орбіту” .
Завдання №13 та №14 залишаються чинними, вони сформульовані правильно.…
До складу тестових завдань увійшли такі, що стосуються понять «маса», «сила тяжіння», «вага».
Усі завдання відповідають навчальним програмам з фізики для загальноосвітніх навчальних (непрофільних) закладів.
Рекомендована література
1. Підручники з фізики, а також природознавства, рекомендовані Міністерством освіти і науки України для загальноосвітніх навчальних закладів.
2. Тульчинський М.Е. Качественные задачи по физике в средней школе. Пособие для учителей. Издание 4-е, переработанное и дополненное. М., Просвещение, 1972 г.
3. С.Ю. Білоус. Віхи життя Г. Галілея. До 450 роковини з дня народження Галілео Гілілея. «Школа юного вченого №5-6 2014 р.
4. С.Ю. Білоус. Так говорив Ньютон, так він і жив. / Журнал «Школа юного вченого» №5-6 2014 р.
5. В.П. Карцев. Ньютон. Фрагменти з книги. / Журнал «Школа юного вченого» №1-2 2013 р.
…
Завдання в номінації «Техніка» в 2015-2016 навчальному році в основному присвячені двом ювілейним датам – 240-річчю з дня народження Андре Марі Ампера та 270-річчю з дня народження Алессандро Вольта.
Крім цього, у завдання для 8-9 та 10-11 класів будуть включені завдання, пов’язані з мнемонічними правилами визначення напрямів сил взаємодії струмів з магнітним полем, визначенням напряму силових ліній магнітного поля та струму, що його породжує.
Завдання на 5 балів міститимуть, за традицією, «незвичайні» задачі, які дозволять проявити логіку та кмітливість.
Далі пропонуємо варіант публікацій в журналі «Школа юного вченого» №1-2 за 2015рік, у якому подається структурована за роками інформація про життя Андре Ампера та Алессандро Вольта. Нагадуємо, що в журналі «Школа юного вченого» постійно публікуються матеріали для підготовки до конкурсів «МАН-Юніор».
Матеріали для підготовки СКАЧАТИ…
________________________________________________________________________
Конкурс «МАН-Юніор Ерудит» у номінації «Техніка» має на меті не лише поглиблення шкільного курсу з фізики, астрономії та природознавства, а більшою мірою формування в учнів знань з історії фізики та техніки, розширення кругозору та спонукання до власних досліджень, які підтримує своєю діяльністю Мала академія наук України.
У 2014/15 навчальному році тестові завдання складені з таких узагальнених тем:
1. До 70-річчя створення «Південного машинобудівного заводу», який спочатку в 1944 році був заснований як Дніпровський автомобільний завод, а потім перепрофільований на закрите підприємство з конструювання й виробництва ракетної техніки.
До завдань включені певні відомості про розвиток ракетної промисловості, історії освоєння космосу людиною, історію ракетобудування в Україні, а також абстрактні задачі, які потребують застосування логіки і уважності. Щоб мати уявлення про підходи авторів до складання задач, варто ознайомитися з архівом завдань на сайті https://man-junior.org.ua/.
Для підготовки рекомендуються матеріали сайтів http://www.yuzhmash.com/; https://ru.wikipedia.org/wiki/Южмаш, а також матеріали, які будуть надруковані в черговому номері (№5-6) журналу «Школа юного вченого», випуск якого планується на листопад.
2. До 450-річчя з дня народження Галілео Галілея, окремих фактів з його біографії, а також його внеску в природознавство. Тестові завдання стосуються відкриттів Галілея, його дослідів, винаходів тощо.
Для підготовки рекомендуються матеріали сайтів, присвячених Г.Галілею, в тому числі https://ru.wikipedia.org/wiki/, а також матеріали, які будуть надруковані в черговому номері (№5-6) журналу «Школа юного вченого», випуск якого планується на листопад.…
Техник-Юниор 10-11
Техник-Юниор 8-9
Техник-Юниор 5-7
_____________________________________________________________________
Відповіді Технік…