Назва проекту: «Динаміка фітомаси та вуглецю у Карачунівському лісовому масиві в умовах глобальних кліматичних викликів»
Навчальний заклад: Криворізька загальноосвітня школа I-III ступенів №123 Криворізької міської ради Дніпропетровської області
Нас. пункт: м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область
Автори: Янченко Мирослав Дмитрович
Клас: 9
Керівники/координатори: Шведун Ганна Григорівна
Завантажити: тези, презентація
3 коментарі
Шановні конкурсанти, то який висновок головний у Вашій роботі?
Якщо кількість вуглекислого газу збільшується, як і підвищується середня температура, , процес фотосинтезу буде більш активним, ви у висновках не уточнили, на що звернути увагу. А з Ваших тверджень стає зрозумілим,що глобальне потепління відіграє позитивну роль. Учасник у 9 класі, Ви проводили дослідження протягом 5 років, хто ще проводив дослідження?
За якою програмою Ви зробили розрахунки динамики фітомаси і депонованого вуглецю?
В роботі не вказані автори досліджень за 2014 рік. Хотілось би більш конкретики у висновках.
У тезах зазначається, що у 2014 році дослідженням продуктивності деревних порід у Карачунівському лісовому масиві проводили біолог В. Савосько ( к.б.н.). У презентації (слайд 2) наводяться перша сторінка його статті, присвячена цьому дослідженню. Там же наводиться титульна сторінка дитячої роботи, виконаної у 2014 році членом учнівського лісництва Старусьовою А.
Учасник конкурсу проводив дослідження на тих же ТПП, що і Старусьова А. 5 років тому. Результати порівнювалися між собою та з даними матеріалів статті В. Савосько.
Динаміку фітомаси визначали за різницею показників 2014 та 2019 років. Показник депонованого вуглецю прямо залежить від попереднього показника.