У квітні-травні 2023 року Національним центром «Мала академія наук України» буде проведений Всеукраїнський інтерактивний конкурс «МАН-Юніор Дослідник» у режимі онлайн (умови конкурсу – на сайтах www.man.gov.ua та https://man-junior.org.ua).
До участі в заході запрошуються вихованці закладів позашкільної освіти, здобувачі освіти 7-10 класів закладів загальної середньої освіти.
Детальна інформація – за телефонами: 063 948-65-12, 096 204-43-52 (Ірина Довгалюк), 050 362-07-09 (Світлана Білоус);
на сайтах: www.man.gov.ua та https://man-junior.org.ua;
е-mail оргкомітету конкурсу: junior.konkurs@gmail.com.
ОФІЦІЙНИЙ лист про проведення Всеукраїнського інтерактивного конкурсу «МАН-Юніор Дослідник» буде надіслано пізніше.
Загальні теми для дослідження за номінаціями у 2023 році:
ІСТОРІЯ – Визначити у себе в родині цікавий предмет (рукопис, старовинна статуетка, побутовий пристрій тощо) і описати його історію, походження і те, як цей артефакт потрапив до вашої сім’ї.
АСТРОНОМІЯ — Сформулювати проблему за власними спостереженнями або підбором світлин з Інтернету і запропонувати вирішення цієї проблеми.
ТЕХНІКА — Фізика та техніка — винаходи, цікаві явища та їх пояснення з обов’язковим використанням пластикових пляшок як основного елементу винаходу.
ЕКОЛОГІЯ — Вивчення взаємодії комах з навколишнім середовищем, екосистемами та забруднювальними речовинами.
Дослідження повинно бути НОВИМ, дозволяється продовжити авторське дослідження з минулого року (наприклад, розширити кількість точок відбору проб, провести їх порівняльний аналіз тощо), але новий матеріал повинен складати не менше 75% в представленому проєкті (тезах і презентації).
Детальніше про конкурс – у положенні.
Публікуємо вимоги до оформлення тез творчої роботи конкурсу » МАН-Юніор Дослідник»
Тези творчої роботи повинні містити наступну інформацію:
1. Дані про учня та керівника: тема проєкту; прізвище, ім’я, по батькові автора; назва закладу освіти; клас (курс); назва територіального відділення МАНУ, назва населеного пункту; прізвище, ім’я, по батькові, посада керівника проєкту.
2. Чітко сформульовану мету дослідження.
3. Конкретні завдання, які необхідно виконати для досягнення мети.
4. Об’єкт та предмет дослідження.
5. Теоретичну частину, у якій можуть бути коротко повідомлені закони або відомі з літературних джерел дані, що складають підґрунтя дослідження, а також аналіз цих даних.
6. Експериментальну частина, у якій наводяться методи та результати дослідження, проведеного автором проєкту, а також їх аналіз.
7. Висновки, де чітко сформульовані отримані результати реалізації проєкту, вказується особистий внесок автора проєкту та елементи новизни дослідження.
Об’єм тез не повинен перевищувати двох сторінок (4000 друкованих символів шрифтом Times New Roman, 14; інтервал — 1,5).
Вимоги до оформлення презентації:
Презентація повинна містити наступну інформацію:
1. Дані про учня та керівника: тема проєкту; прізвище, ім’я, по батькові автора; назва закладу освіти; клас (курс); назва територіального відділення МАНУ, назва
населеного пункту; прізвище, ім’я, по батькові, посада керівника проєкту.…